Wiadomości branżowe

3M Poland Liderem Zrównoważonego Rozwoju

Firma 3M Poland otrzymała tytuł „Lidera Zrównoważonego Rozwoju” w konkursie organizowanym przez miesięcznik Forbes i firmę doradczą PwC. W konkursie wzięło udział 70 firm, z których zaledwie 7 otrzymało ten

Firma 3M Poland otrzymała tytuł „Lidera Zrównoważonego Rozwoju” w konkursie organizowanym przez miesięcznik Forbes i firmę doradczą PwC. W konkursie wzięło udział 70 firm, z których zaledwie 7 otrzymało ten zaszczytny tytuł. Praktyki 3M Poland były oceniane w obszarze: produkcja/działalność operacyjna.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju, a zarazem firm stosujących zasady zrównoważonego rozwoju z korzyścią dla budowania długofalowej wartości przedsiębiorstwa. Działania firm oceniane były w wybranych obszarach (np. sprzedaż, produkcja, logistyka, zakupy) pod względem ich wpływu społecznego lub środowiskowego oraz jednoczesnych korzyści biznesowych (np. finansowych, operacyjnych, wizerunkowych). Firma 3M Poland została doceniona za realizację programu 3P (Pollution Prevention Pays) pozwalającego na istotną redukcję zużycia energii i surowców i osiągnięcie w Polsce jednego z najlepszych wyników w zakładach koncernu na świecie.

- Poszanowanie kwestii społecznych i środowiskowych w przypadku 3M nie jest chwilową modą czy podążaniem za ekotrendami. Koncern już od kilku dekad podejmuje działania, dzięki którym może odpowiedzialnie i świadomie kształtować relacje między wzrostem gospodarczym a troską o środowisko naturalne, czego dowodem było wdrożenie już w 1975 roku programu 3P – mówi Krzysztof Bober, dyrektor zakładów medycznych 3M Poland, oddział we Wrocławiu.
- Najlepszym przykładem jego skuteczności jest działalność fabryki medycznej firmy 3M we Wrocławiu, produkującej na co dzień materiały medyczne i higieniczne. Dostosowując się do międzynarodowej strategii 3M wrocławska fabryka zdołała zredukować wielkość odpadów o 20% oraz zużycie energii i wody o ponad 20% na przestrzeni 5 lat (2005-2010) – dodaje Krzysztof Bober.

Za „kompleksowe działania związane z ograniczeniem zużycia energii na całym świecie” w kwietniu br. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) przyznała koncernowi 3M nagrodę ENERGY STAR® - Zrównoważona doskonałość. 3M jest jedyną firmą, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz siódmy z rzędu.

***

A to już wiesz?  Surowy, modernistyczny wystrój, romantyczna sypialnia z modnymi dodatkami w stylu glamour, a może wytworne, dekorowane antykami wnętrze?

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M Poland posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia ponad 1500 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010”  przyznany jej przez Polski Klub Biznesu oraz honorowy tytuł „Business Superbrand Polska 2010”.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej ponad 26,7 mld USD, 3M zatrudnia 80 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy