Dom LIFESTYLE

Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy

Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy
Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do

Data publikacji: 2020-05-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do sprzedaży.

Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy LIFESTYLE, Dom - Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do sprzedaży.

Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do sprzedaży.

 

Deweloper Bouygues Immobilier Polska dynamicznie rozwija swoją działalność w Warszawie. Zaledwie kilka tygodni po zapowiedzi nowej inwestycji mieszkaniowej na Bemowie wprowadza do sprzedaży mieszkania na Białołęce.

 

Dodatkowy poziom niskiej zabudowy

Essentiel – z francuskiego esencja, istota rzeczy – tak nazywa się inwestycja, której budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku na Tarchominie. Przy ulicy Talarowej powstaną dwa niewysokie budynki wielorodzinne z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Łącznie znajdzie się w nich 167 mieszkań: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. – Funkcjonalne układy, duży wybór i atrakcyjne ceny. To ich największe zalety – wymienia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania singli, par, rodzin z dziećmi i inwestorów – dodaje.

 

Najwięcej będzie 2- i 3-pokojowych kompaktowych mieszkań, ale znajdą się także mniejsze (1-pokojowe) i większe (4-pokojowe). Każde z nich zaprojektowano z balkonem, loggią lub ogródkiem. Na szczególną uwagę zasługują dwupoziomowe mieszkania z antresolą z dostępem do tarasów znajdujących się na dachach. Antresole stanowią dodatkowy poziom 3-piętrowych budynków.

 

Esencja życia w dzielnicy z potencjałem

Cicha i spokojna okolica z dostępem do terenów rekreacyjnych to główna zaleta lokalizacji, ale na tym nie koniec. – Położony nad Wisłą Tarchomin to odpowiednie miejsce dla osób aktywnych, lubiących spędzać czas w otoczeniu zieleni. Dodając do tego dobry dostęp do centrum miasta transportem publicznym lub samochodem, otrzymujemy esencjonalną całość – uważa Cezary Grabowski. Dzięki dostępności różnych rodzajów komunikacji – tramwaju i autobusu – z Tarchomina można sprawnie i wygodnie dotrzeć do innych części miasta bezpośrednio lub z przesiadką na stacji metra Młociny.

A to już wiesz?  EWA WACHOWICZ AMBASADORKĄ RODZINNYCH POSIŁKÓW W KAMPANII COCA-COLA

 

W promieniu 10 minut spacerem od ulicy Talarowej znajdują się m.in. markety, restauracje, drogerie i mniejsze centra handlowe. Mieszkańcy doceniają także położoną w pobliżu Galerię Północną. W okolicy nie brakuje również szkół i przedszkoli – zarówno prywatnych, jak i publicznych.

 

Essentiel w zgodzie z ekologią

Budowanie na zielonych terenach i troska o środowisko zobowiązują do położenia akcentu na ekologiczne rozwiązania. – Świadomie podchodzimy do kwestii zrównoważonego budownictwa i wynikających z niego korzyści dla mieszkańców – zapewnia Cezary Grabowski.

 

Na dachach budynków pojawią się panele słoneczne, dzięki którym zmniejszą się koszty zużycia energii w częściach wspólnych. Bardzo przyjazne dla środowiska będzie także jasne pokrycie dachów – to sposób na mniejsze nagrzewanie się budynków. W katalogu ekologicznych rozwiązań jest ponadto gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone stojaki na rowery. Dodatkowo wjazdy do garaży podziemnych będą porośnięte roślinnością.

 

Częścią zrównoważonego budownictwa według Bouygues Immobilier jest zapewnienie jak największej dostępności budynków. Kompleks został zatem przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a część miejsc parkingowych przeznaczona będzie właśnie dla nich.

 

Uskoki i wysunięte mieszkania

Architekci zatroszczyli się też o atrakcyjny wygląd budynków i ciekawą formę zapewniającą stworzenie kameralnych przestrzeni sąsiedzkich. Architekturę urozmaicili wprowadzając uskoki w części elewacji oraz wysuwając niektóre mieszkania poza podstawowy obrys budynku.

 

Ponadto w projekcie uwzględnili zadaszony parking zewnętrzny z miejscami postojowymi, a także niewielki plac zabaw dla dzieci. Planowana data zakończenia budowy kompleksu Essentiel na Białołęce to druga połowa 2022 roku.

 

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

A to już wiesz?  Kuchnia w antracycie

 

 

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy LIFESTYLE, Dom - Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do sprzedaży.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy