Wiadomości branżowe

Lakierowanie z 3M to czysta przyjemność

Firma 3M Poland wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla lakierników samochodowych: System Przygotowania Lakieru 3M™ PPS™ oraz pistolet 3M™ Accuspray™ Spray Gun z wymienną głowicą natryskową. Nowe produkty 3M nie wymagają użycia odrębnych kubków i filtrów, dzięki czemu wydajność pracy w lakierni wzrasta o blisko 15%. Teraz lakierowanie może być tańsze, szybsze i dużo łatwiejsze.

System Przygotowania Lakieru 3M™ PPS™ składa się z wewnętrznych jednorazowych kubków miękkich, które nie wymagają mycia po zakończeniu pracy, oraz pokrywek ze zintegrowanymi sitkami w wersji dla lakierów konwencjonalnych oraz wodorozcieńczalnych. Miękki kubek umieszcza się w kubku twardym z proporcjami, gdzie można bezpośrednio przygotować lakier. Następnie po nałożeniu pokrywy z odpowiednim sitkiem i dokręceniu pierścienia zabezpieczającego, montuje się go do każdego modelu pistoletu, co umożliwia  pełna gama adaptorów. System 3M™ PPS™ nadaje się doskonale do podkładowania, nakładania lakierów bazowych oraz lakierów bezbarwnych. Niewykorzystane lakiery można przechowywać w kubkach miękkich, do czasu następnej aplikacji. Dzięki unikalnej konstrukcji możemy lakierować w każdym położeniu pistoletu, nawet w pozycji odwróconej, czego nie można osiągnąć w konwencjonalnych rozwiązaniach.

- Pełna hermetyczność PPS zapewnia czystość pracy podczas lakierowania. Pokrywa szczelnie zakrywająca kubek i pierścień zabezpieczający sprawiają, że kubek z lakierem jest w pełni chroniony przed wszelkimi zanieczyszczeniami – mówi Jarosław Krzciuk, ekspert działu Automotive Aftermarket 3M Poland.

Kolejną nowością w ofercie 3M jest pistolet 3M™ Accuspray™ Spray Gun przeznaczony do nakładania podkładu. Pistolet wykonany jest w technologii HVLP i został zaopatrzony w wymienne głowice natryskowe 1,8 mm. Konstrukcja głowicy umożliwia równomierną aplikację, w znacznym stopniu ograniczając zużycie podkładu i redukcję mgły lakierniczej. Jednolite rozpylenie gwarantuje gładkie wykończenie, znacznie skracając czas szlifowania przed kolejnymi etapami lakierowania. Pistolet jest kompatybilny z systemem 3M™ PPS™. Pistolet nie wymaga mycia, jedynym elementem, który należy oczyścić po aplikacji, jest głowica natryskowa. Można ją również w szybki sposób wymienić na nową. Rozwiązanie to znacznie ogranicza zużycie rozpuszczalników potrzebnych do czyszczenia pistoletu, jak ma to miejsce w przypadku standardowych rozwiązań.

- Stosowanie pistoletu 3M™ Accuspray™ Spray Gun z kubkami PPS™ zapewnia wykorzystanie wszystkich zalet tego systemu. Nie tylko maksymalizuje wydajność prac lakierniczych ale również gwarantuje oszczędności w zakresie zużycia materiałów oraz ograniczenia użycia rozpuszczalników nawet do 70% – dodaje Krzciuk.

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku.
Centrala 3M Poland mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. Firma posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M to lider innowacyjnych rozwiązań, których siła jest efektem połączenia współpracy ludzi, ich pomysłów oraz najnowszych technologii. Przewagą konkurencyjną 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach. Więcej informacji: www.3m.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Minni
Minni
8 lat temu

Mąż lakierował tym urządzeniem i bardzo sobie chwalił. Nie wiem jak wyglądało to od strony technicznej, ale wiem jak wyglądają lakierowane powierzchnie – fantastycznie 🙂

Toms
Toms
7 lat temu

Dobre są – szczególnie te pistolety. Super się z tym pracuje.