Wiadomości branżowe

LG MUSIC FLOW ? bezprzewodowy dźwięk wkracza na nowy poziom

Na zbliżających się targach CES w Las Vegas (6-9 stycznia), firma LG zaprezentuje nowy system audio LG Music Flow Wi-Fi przeznaczony dla miłośników muzyki i filmów. W skład nowego lineup?u wchodzą m.in. pierwszy zasilany akumulatorowo głośnik Wi-Fi (model H4 Portable/NP8350), soundbary (model HS7/LAS750M oraz HS9/LAS950M) a także odtwarzacz 3D Blue-ray będący w stanie dostarczać sygnał do głośników przez sieć Wi-Fi. Cały system jest w pełni kompatybilny z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Dla pełnej wygody użytkownika, każdy z głośników LG Music Flow może działać samodzielnie lub być połączony z innymi elementami za pomocą sieci Wi-Fi wykorzystując technologie Advanced Wireless Network oraz Dual Band Wi-Fi (2.4/5GHz).

W przeciwieństwie do głośników i systemów opartych na technologii Bluetooth ? LG Music Flow działa również nieprzerwanie nawet, gdy na urządzenie odtwarzające (np. smartfon lub tablet) przychodzi połączenie telefoniczne. Dodatkowo, jeśli biblioteka muzyczna użytkownika nie jest zbyt bogata ? może on skorzystać z takich serwisów jak Spotify, Deezer, Napster czy TuneIn.

H4 to pierwszy bezprzewodowy głośnik firmy LG ? stworzony dla uzyskania większej mobilności i łatwego przenoszenia w miejsce, w którym aktualnie jest potrzebny. Wchodzące w skład zestawu soundbary z kolei, dostarczają najwyższej jakości wrażeń dźwiękowych.

Tworzenie bezprzewodowej, domowej sieci muzycznej, dzięki LG Music Flow jest niezwykle proste. Za pomocą trybu Home Cinema, użytkownik może połączyć dwa bezprzewodowe głośniki typu H4/NP8350 i wykorzystać je do stworzenia systemu surround z niezależnym prawym i lewym kanałem. Każdy głośnik, może dodatkowo być skonfigurowany w zależności od jego położenia i odległości od odbiorcy. Dodając do zestawu soundbar oraz odtwarzacz 3D Blu-ray otrzymujemy w ten sposób wysokiej jakości kino domowe, które jest w stanie odtwarzać muzykę oraz filmy z płyt CD/DVD/BD oraz pamięci USB.

Kolejną nową funkcjonalnościa zestawu LG jest Auto Music Play, który znacznie ułatwi przełączanie odtwarzanej muzyki ze smartfona na zestaw domowy i odwrotnie. Muzyka z telefonu automatycznie zostanie przesłana do LG Music Flow w momencie, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu swojej sieci Wi-Fi. Tym samym, będąc poza domem, może słuchać ulubionych utworów na słuchawkach a wchodząc do mieszkania, system automatycznie wykryje telefon i przełączy odtwarzane audio bezpośrednio na zestaw bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika.

LG Music Flow jest połączony z LG HomeChatTM, inteligentnym systemem który odzwierciedla indywidualne podejście do interakcji użytkownik ? urządzenie. Dzięki HomeChat użytkownicy mogą za pomocą popularnej aplikacji ?Line? komunikować się za pomocą chatu z LG Music Flow wydając proste komendy jak ?odtwarzaj playlistę impreza? lub ?wyłącz muzykę po godzinie?. Co więcej, użytkownicy mogą skorzystać również z łatwego parowania systemu z urządzeniem mobilnym za pomocą technologii NFC.

?Potencjał oraz jakość jaka stoi za LG Music Flow Wi-Fi dostarcza użytkownikom możliwości i wrażeń, które wychodzą daleko poza znane do tej pory tradycyjne systemy audio? powiedział Byung-hoon Min, Wiceprezes Działu Audio-Wideo firmy LG Home Entertainment.?Wykorzystanie możliwości sieci Wi-Fi oraz wysokiej jakości przestrzennego dźwięku to przykład tego, jak powinien wyglądać system audio XXI wieku.?

System LG Music Flow Wi-Fi będzie można zobaczyć na zbliżających się targach CES 2015 (Las Vegas Convention Center, Central Hall #8204) w dniach 6-9 stycznia.


dostarczył infoWire.pl
Źródło LG Electronics. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy