Wiadomości branżowe

Magellan wspiera podopiecznych Fundacji Pokonaj Raka w osiąganiu Szczytów Życia

Po jedenastogodzinnej wspinaczce 21 sierpnia br. podopieczni Fundacji Pokonaj Raka w ramach projektu Szczyty Życia zdobyli kolejny szczyt należący do Korony Ziemi – Elbrus. Wyprawę Elbrus Expedition 2013 wspierała Spółka Magellan, lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia.Podopieczni Fundacji wyruszyli na Elbrus - 5642 m n.p.m., aby zwrócić uwagę na ogólnoświatowy problem walki z chorobą
Teaser

Po jedenastogodzinnej wspinaczce 21 sierpnia br. podopieczni Fundacji Pokonaj Raka w ramach projektu Szczyty Życia zdobyli kolejny szczyt należący do Korony Ziemi ? Elbrus. Wyprawę Elbrus Expedition 2013 wspierała Spółka Magellan, lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia.

Podopieczni Fundacji wyruszyli na Elbrus - 5642 m n.p.m., aby zwrócić uwagę na ogólnoświatowy problem walki z chorobą nowotworową. Dla Zbyszka Wiśniewskiego ? uczestnika wyprawy i zdobywcy szczytu, który wygrał z nowotworem żołądka - to, że pokonuje swoje zmęczenie i obok zdrowego kolegi przejdzie trasę lub zdobędzie szczyt, to poczucie dumy i spełnienia. Wtedy wie, że nie warto zamykać się ze swoją chorobą w pokoju, lecz wziąć się z nią za bary, wywlec w góry, dać jej w kość i powiedzieć: znowu z tobą wygrałem.

- ?Sukces terapii w chorobie nowotworowej to nie tylko właściwie zorganizowany systemu opieki zdrowotnej. To przede wszystkim osobista chęć walki z rakiem samego pacjenta? ? uważa Katarzyna Gulczyńska, szefowa Fundacji - ?Podopieczni Fundacji udowadniają, że można wygrać, że warto zawalczyć o własne życie, a rak to jedynie diagnoza nie wyrok.?

 - ?Mamy nadzieję, że dzięki takim projektom osoby zmagające się z chorobą nowotworową uwierzą, że można z nią wygrać, wrócić do normalnego życia i podejmować nawet ekstremalne wyzwania. Ważne, aby udało się zwiększyć świadomość społeczną, że pokonując raka można wrócić do życiowej aktywności, stawiać sobie nowe cele i osiągać je? ? mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu Magellan S.A.

Wyprawę na Elbrus poprowadził Andrzej Sokołowski, przewodnik zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich o międzynarodowych uprawnieniach IVBV.  

W ramach projektu Szczyty Życia podopieczni chcą zdobyć pozostałe szczyty należące do Korony Ziemi: McKinley 6195, Carstensz Piramida 4884, Góra Kościuszko 2230, 2015:  Masyw Vinsona 4897 i najwyższą górę świata  Mount Everest 8850.

A to już wiesz?  Zespół ENERGA Sailing w oczekiwaniu na wyścig przez Atlantyk

Projekt Szczyty Życia wspierają:

Magellan SA, SENSILAB Polska, Towarzystwo Przyjaźni polsko-słoweńskiej Triglav-Rysy, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Miasta Gdyni, Krakowska Wyższa Szkoła Promocja Zdrowia, Port Północny, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, firma przewodnicka Freerajdy.

Honorowy patronat nad projektem Szczyty Życia objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

 

 

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy