Dom LIFESTYLE

Modna para – najciekawsze zestawienia przycisków i płytek ceramicznych

Wybierając przycisk spłukujący warto sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle konkretnej płytki ściennej. Przedstawiamy modne, niezawodne i ciekawe duety, które dowodzą, że w aranżacji łazienki nawet detal ma

Data publikacji: 2019-02-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Modna para – najciekawsze zestawienia przycisków i płytek ceramicznych
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Wybierając przycisk spłukujący warto sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle konkretnej płytki ściennej. Przedstawiamy modne, niezawodne i ciekawe duety, które dowodzą, że w aranżacji łazienki nawet detal ma znaczenie.

Modna para – najciekawsze zestawienia przycisków i płytek ceramicznych LIFESTYLE, Dom - Wybierając przycisk spłukujący warto sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle konkretnej płytki ściennej. Przedstawiamy modne, niezawodne i ciekawe duety, które dowodzą, że w aranżacji łazienki nawet detal ma znaczenie.

Wybierając przycisk spłukujący warto sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle konkretnej płytki ściennej. Bowiem to dzięki odpowiednim połączeniom jesteśmy w stanie uzyskać wyrazisty efekt lub sprawić, że przycisk stanie się niemal niewidoczny dla oka. Przedstawiamy modne, niezawodne i ciekawe duety, które dowodzą, że w aranżacji łazienki nawet detal ma znaczenie.

Wyrazisty akcent

Podczas wyboru przycisku możemy kierować się zasadą kontrastu. W tej opcji łączymy przeciwstawne barwy i powłoki, np. połysk z powierzchnią matową. Chodzi o to, aby maksymalnie podkreślić różnice i wydobyć na światło dzienne wyjątkowy urok detalu. Do najbardziej uniwersalnych i sprawdzonych zestawień zalicza się biel, czerń i szarości. Jasny przycisk dobrze prezentuje się na tle ciemnych płytek i odwrotnie. Możemy postawić także na detal w intensywnej barwie, np. w zieleni, jednak w tym przypadku dobrze jest, gdy tło występuje w bezpiecznym odcieniu. Warto przy tym pamiętać, że kolor przycisku powinien także współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Wystarczą choćby drobne akcenty, w postaci tekstyliów, pojemników czy dekoracji, by uzyskać spójność w aranżacji.

W zgranym tonie

W sytuacji, gdy łazienka utrzymana jest w stonowanej, jasnej kolorystyce, a dodatkowo nie przełamują jej ciemne czy wyraziste akcenty, warto postawić na minimalizm. W tym przypadku słusznym rozwiązaniem będzie połączenie jasnych płytek z przyciskiem o zbliżonym odcieniu. Dzięki temu detal będzie harmonijnie współgrał ze stylem łazienki. Wybrane przyciski spłukujące mogą być dodatkowo zlicowane z powierzchnią płytek, dzięki czemu stają się niemal niewidoczne dla oka.

A to już wiesz?  Czyżyny dają dobry przykład. Mieszkańcy i deweloper uzgadniają plany zabudowy

Materialny kontrast

Beton, szkło, metal – to materiały, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz. Doceniane są za surowość, naturalną strukturę oraz nieco industrialny, a zarazem nowoczesny styl, jaki wprowadzają do pomieszczenia. Dotyczy to także łazienek – te bowiem pożegnały się z ciepłymi barwami, otwierając drzwi szarości, surowości i prostocie.

Zaletą tego typu surowców jest możliwość swobodnego zestawiania ich w aranżacji. Wykonany ze stali nierdzewnej przycisk spłukujący, na tle szklanej tafli ściany, prezentuje się elegancko i klasycznie. „Delikatne” szkło możemy także śmiało połączyć z surowym i masywnym betonem, dzięki czemu dodatkowo osiągniemy ciekawy efekt kontrastu struktur. Takie zestawienia świetnie prezentują się w łazienkach nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych.

Wskazówka! O przycisku warto pomyśleć już na etapie wyboru stelaża podtynkowego – zwrócić uwagę na to, jak szeroka jest oferta modeli pasujących do danej spłuczki. W przypadku firmy TECE wszystkie przyciski marki są kompatybilne ze wszystkimi stelażami TECEprofil.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Modna para – najciekawsze zestawienia przycisków i płytek ceramicznych LIFESTYLE, Dom - Wybierając przycisk spłukujący warto sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle konkretnej płytki ściennej. Przedstawiamy modne, niezawodne i ciekawe duety, które dowodzą, że w aranżacji łazienki nawet detal ma znaczenie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy