Wiadomości branżowe

?Otwarte Wtorki z NuPlays? ? coraz bliżej finału

?Otwarte Wtorki z NuPlays? ? coraz bliżej finału
Konkurs „Otwarte Wtorki z NuPlays” wszedł w kolejną fazę. 16 kwietnia odbył się pierwszy półfinał - do dalszego etapu przeszły zespoły V8 i Mind Asylum. Kolejny półfinał już w najbliższy wtorek, 23 kwietnia 2013 r. Dzień później, na blogu NuPlays, ruszy głosowanie na Dziką Kartę, czyli drugą szansę dla zespołów, które do tej pory odpadły z konkursu i nie dostały się do finału.   
Teaser

Konkurs ?Otwarte Wtorki z NuPlays? wszedł w kolejną fazę. 16 kwietnia odbył się pierwszy półfinał - do dalszego etapu przeszły zespoły V8Mind Asylum. Kolejny półfinał już w najbliższy wtorek, 23 kwietnia 2013 r. Dzień później, na blogu NuPlays, ruszy głosowanie na Dziką Kartę, czyli drugą szansę dla zespołów, które do tej pory odpadły z konkursu i nie dostały się do finału.   

Mind Asylum i V8 - te dwa zespoły zwyciężyły w pierwszym półfinale ?Otwartych Wtorków z NuPlays?, konkursu dla młodych zespołów, który odbywa się na deskach warszawskiego klubu Progresja.

Jury najbardziej przypadł do gustu występ warszawskiego zespołu V8, który swoją muzykę określa jako ?kalifornijski punk rock?. V8 tworzy trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do energetycznego grania. Na swoim koncie mają już pierwszy materiał, nagrany na tzw. "100" aby ? jak mówią ? ?odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.?

Najwięcej głosów publiczności otrzymał zespół Mind Asylum grający muzykę będącą mieszanką thrash i death metalu. Obecny skład zespołu, który tworzy czterech muzyków, ma na swoim koncie już pierwsze demo i kilka koncertów.  

Drugi półfinał ?Otwartych Wtorków z NuPlays? już 23 kwietnia. Na scenie pojawią się zespoły: I.O.Project, Limit Dźwięku, Molecular i Muhu Island.  

Kolejny i ostatni już etap konkursu to wielki finał, podczas którego do walki stanie 5 zespołów. Cztery z nich będę to formacje wyłonione podczas półfinałów, piąty zaś to zespół, który wygra Dziką Kartę.

Dzika Karta to szansa dla wszystkich zespołów, które brały udział w konkursie - począwszy od eliminacji -  ale nie dostały się do kolejnego etapu. Otrzymają one drugą szansę, aby powalczyć o możliwość zagrania w finale i wygrania nagrody głównej (profesjonalnej sesji nagraniowej w Studiu Progresja) lub nagrody publiczności (możliwości zagrania na scenie Progresji przed wybraną gwiazdą). Zasady są proste: dzień po drugim półfinale, na blogu NuPlays.pl, pojawi się lista utworów do pobrania wszystkich zespołów walczących o Dziką Kartę. Głosowanie odbędzie się poprzez ściągnięcie utworu danego zespołu.

A to już wiesz?  Zespół Grupy Wirtualna Polska wygrał hackathon dziennikarski Editors Lab

 

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays? to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

Akcji patronuje Legalna Kultura.

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

< 239758" >
Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy