Dom LIFESTYLE

W objęciach fotela – jak wybrać idealny model?

Stylowo uzupełni strefę wypoczynkową, w duecie z lampą stworzy klimatyczny kącik do czytania a wieczorem stanie się nieocenionym towarzyszem podczas lektury bajek na

Data publikacji: 2018-08-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W objęciach fotela – jak wybrać idealny model?
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Stylowo uzupełni strefę wypoczynkową, w duecie z lampą stworzy klimatyczny kącik do czytania a wieczorem stanie się nieocenionym towarzyszem podczas lektury bajek na dobranoc.

W objęciach fotela – jak wybrać idealny model? LIFESTYLE, Dom - Stylowo uzupełni strefę wypoczynkową, w duecie z lampą stworzy klimatyczny kącik do czytania a wieczorem stanie się nieocenionym towarzyszem podczas lektury bajek na dobranoc.

Stylowo uzupełni strefę wypoczynkową, w duecie z lampą stworzy klimatyczny kącik do czytania a wieczorem stanie się nieocenionym towarzyszem podczas lektury bajek na dobranoc. Dla wygodnego i efektownego fotela można znaleźć przynajmniej kilka zastosowań w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Jak jednak wybrać idealny dla nas model?

Synonim wygody

Duży, wygodny fotel to gwarancja prywatności, intymności i poczucia bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że domownicy walczą o miejsce w nim, a niektórzy uzurpują sobie nawet do niego wyłączne prawo. W roli fotela wypoczynkowego najlepiej sprawdzają się modele o pokaźnych rozmiarach. To w nich z łatwością zwiniemy się w kłębek, by zażyć popołudniowej drzemki, ale także wygodnie oprzemy głowę, plecy i ramiona. „Miękkie, głębokie, obniżone siedzisko, wysokie oparcie i optymalnie wyprofilowane podłokietniki to elementy kluczowe dla osiągnięcia pozycji sprzyjającej odprężeniu. A może być jeszcze wygodniej. Warto zwrócić uwagę są listwy osłaniające oparcie w fotelach typu „uszak”, jak to ma miejsce np. w modelach Sun i Sun II marki Rosanero. Charakterystyczne skrzydła nieco izolują od otoczenia, zapewniając odrobinę prywatności, ale także przyjemnie podpierają głowę, gdy zdarzy się nam zasnąć. Za zakupem „uszaka” przemawia również jego eklektyczny charakter” – wyjaśnia Karina Wilkołek, ekspert marki Rosanero.

Kluczowa jest jakość  

Wygoda, styl i design to kryteria, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy wyborze fotela. Kierując się nimi mamy pewność, że zakupiony przez nas model stanie się ulubionym meblem domowników i obiektem zachwytów gości. „O jakości fotela decydują precyzja wykonania i zastosowane materiały. Dobrym pomysłem jest wybór mebli produkowanych w Polsce, przez krajowych wytwórców i firmy rodzinne. Zwykle cechują się one znacznie większą starannością wykonania. Co więcej, mamy możliwość uzyskania bezpłatnych próbek materiałów, a stworzenie mebla na indywidualne zamówienie jest dużo łatwiejsze. Dzięki temu fotel może powstać z naturalnych, solidnych surowców, jak i innowacyjnych technologicznie tkanin odpornych na plamy i łatwych w czyszczeniu”, podpowiada ekspert firmy Rosanero.

A to już wiesz?  Małe zmiany, duże efekty – jak niewielkim kosztem urządzić studenckie mieszkanie

Mebel uszyty na miarę

Wynaleziony w XVI-wiecznej Anglii fotel ma długą tradycję rozwijaną w designie francuskim, skandynawskim, holenderskim czy amerykańskim. W ostatnich latach na popularności zyskują zwłaszcza modele typu „uszak”, doceniane za ponadprzeciętny komfort, miękkie tapicerowane obicie oraz wdzięczną, klasyczną i smukłą formę. Atutem jest też z pewnością ich uniwersalny charakter. „Kolor i rodzaj tkaniny obiciowej, rodzaj przeszyć oraz kształt nóżek to elementy, które możemy dowolnie zmieniać. Zamawiając fotel u producenta nic nie ogranicza naszej wyobraźni. „Uszak” to prawdziwy kameleon – wygląda równie efektownie obity bordowym welurem, jak i materiałem w odcieniu łagodnej mięty czy słonecznej żółci”, wyjaśnia Karina Wilkołek z firmy Rosanero. „Wybierając mebel, pamiętajmy też, by dostosować go do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się np. model SUN II w wersji z poziomym rzędem guzików i toczonymi nóżkami. W przypadku pomieszczeń w klimacie retro, art déco, klasycznych czy prowansalskich świetnym rozwiązaniem będzie natomiast fotel SUN z bogatym pikowaniem i giętymi nóżkami, którego idealnym uzupełnieniem jest praktyczny podnóżek”, dodaje ekspert.

Więcej informacji na temat produktów firmy Rosanero można znaleźć na stronach www.rosanero.ploraz www.andersmeble.pl.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
W objęciach fotela – jak wybrać idealny model? LIFESTYLE, Dom - Stylowo uzupełni strefę wypoczynkową, w duecie z lampą stworzy klimatyczny kącik do czytania a wieczorem stanie się nieocenionym towarzyszem podczas lektury bajek na dobranoc.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy